Pedodoncja

Pedodoncja

Pierwsza wizyta decyduje o póżniejszym nastawienie dziecka do leczenia stomatologicznego. Postarajmy się aby pierwsza wizyta była poprzedzona rozmową z dzieckiem (unikajmy w rozmowie słowa „ból”). Niech pierwsze spotkanie będzie momentem w którym Państwa Pociecha zapozna się z gabinetem i lekarzem. My sprawdzimy czy rozwój jamy ustnej i uzębienia jest prawidłowy, udzielimy porad, sprawdzimy stan zębów (w razie konieczności zalecimy wizytę u ortodonty). Postarajmy się aby pierwsza wizyta odbyła się w momencie gdy dziecko nie ma ostro manifestującego się problemu stomatologicznego.

Po każdej wizycie w Naszym Gabinecie nagradzamy dziecko „Dyplomem dla Dzielnego Pacjenta”, naklejką „Odważny Pacjent” lub drobnym upominkiem

  • oprócz standardowych zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej i chirurgii bardzo ważnymi zabiegami z zakresu stomatologii dziecięcej są:
  • lakowanie bruzd – dotyczy stałych zębów przedtrzonowych i trzonowych (6-7 rok I trzonowce stałe, 11-13 rok – II trzonowce stałe). Jest to nieinwazyjny zabieg polegający na wypełnieniu bruzd w zębie płynnymi żywicami o wysokim działaniu przeciwpróchnicowym.
  • lakierowanie – jest to zabezpieczenie powierzchni zębów preparatami o wysokim stężeniu fluoru, który ma za zadanie mineralizację szkliwa, hamowanie procesu próchnicowego, tworzenie warstwy ochronnej szkliwa.
  • impregnacja – zabieg wykonywany na zębach mlecznych. Ma on na celu nasycenie zęba zniszczonego próchnicą środkami chemicznymi działającymi bakteriobójczo i mineralizująco. Zabieg ten znacznym stopniu wyhamowuje szybki postęp próchnicy.

Zaopiekujemy się Państwa Pociechą i otoczymy opieką stomatologiczną również w przypadku urazu zębów.